دانستیم که اعتدال مزاج در گرو کارآمد بودن و سلامتی کبد است و این اعتدال مزاج به تمام بدن سرایت میکند.قلب همانند کارگزار تقسیم خون به وسیله رگ های اصلی خویش به نقاط مختلف بدن است،رگها به مثابه جوی های آبی هستند که زمین های کشاورزی را آب می‌دهند اگر این جوی ها را خار و خاشاک و اجسام دیگر پر کند مسیر آبرسانی تنگ شده و زمین ها از آب کافی بهره نمی برند و مرکز تقسیم آب هم نیز تحت فشار قرار گرفته می شود.

قلب نیز چنین است. کبد چرب مزاج خشکی را به تمام بدن پخش می‌کند،رگ ها هم از این خشکی بی نصیب که نخواهند بود هیچ بلکه ابتداً دچار آن می شوند چراکه ابزار رساندن خون با هر کیفیتی به تمام بدن هستند.

زمانی که خشکی مکرراً به رگ مستولی شود دیگر آن رطوبت لازمه را ندارد و دچار تصلب رگ و تنگی می شود مسلماً ابتداً عروق اصلی قلب دچار این عارضه می شوند و درگیر تصلب شرایین خواهند شد چرا که خون از کبد اول به سمت قلب می آید.

با افزایش این خشکی رگ ها دچار انسداد شده و فشار زیادی به قلب می آید چرا که نمی تواند خون های ورودی را طبق روال سلامتی خویش در بدن به وسیله رگ های اصلیش پخش کند. که این عارضه بعضاً مرگبار می باشد و ما را دچار سکته های ناگهانی می کند.

متاسفانه به همان میزان که کبد چرب اهمیت داده نشود گرفتگی عروق قلبی هم شایع تر می شود،همانطور که الان متوسط سن ابتلا به تنگی عروق قلب در ایران ده سال پایین تر از متوسط جهانی ست و علت آن هم مصرف بیش از حد فست فود ها و غذاهای صنعتی و عدم فعالیت دانسته اند و بدتر از آن اینکه کودکان ما هم فست فود خور شده اند و آمار کبد چرب در کودکان هم بالا رفته است که به دنبال آن سکته در جوان ها هم افزایش پیدا کرده است.پس ما نمی‌توانیم و حتی حق نداریم که کبد چرب را ساده بپنداریم چرا که کبد مرکز تولید خون با هرگونه کیفیتی اعم از سالم یا ناسالم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.